DUMBRAVA – Lucrări de igienizare rezervoare, 19–22 mai 2026

HIDRO PRAHOVA S.A. informează abonații din comuna Dumbrava că, pentru efectuarea lucrărilor de igienizare a rezervoarelor de apă, este necesară sistarea furnizării apei potabile în următoarele perioade:

Rezervor apă – sat Dumbrava
Întrerupere programată: de marți – 19 mai 2026, ora 08:00, până miercuri – 20 mai 2026, ora 08:00
Localitățile afectate: satele Dumbrava și Trestienii de Sus

Rezervor apă – sat Ciupelnița
Întrerupere programată: de miercuri – 20 mai 2026, ora 08:00, până joi – 21 mai 2026, ora 08:00
Localitățile afectate: satele Ciupelnița și Cornu de Sus

Rezervor apă – sat Zănoaga
Întrerupere programată: de joi – 21 mai 2026, ora 08:00, până vineri – 22 mai 2026, ora 08:00
Localitatea afectată: satul Zănoaga

Aceste intervenții sunt necesare pentru întreținerea periodică a instalațiilor și asigurarea unei calități corespunzătoare a apei distribuite.

Echipele vor relua furnizarea apei imediat după finalizarea lucrărilor de igienizare și stabilizarea sistemului de distribuție. În anumite zone pot apărea temporar variații de presiune sau ușoare modificări ale turbidității apei.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și recomandăm abonaților să își asigure rezerve minime de apă pentru consum și uz casnic pe durata întreruperii.

Distribuie anunțul!

Sari la conținut